| Vectra1 a întrebat:

Este normal ca pe acest procesor sa am 45-55 de grade cand am doar browseru deschis? Dau funda Intel core 2 quad cpu q9300 @ 2. 5GHZ? Este vreo problema?

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Nu prea este ok temperatura aia in browsing. O temperatura normala ar fi undeva intre 30-35 grade pe acel cpu dar depinde si de temperatura ambientala, pasta termica dupa procesor sau cat de curat este cooler-ul.

| CPAElites a răspuns:

Eu am un Q9505 si am 43/50 grade in idle cu coolerul stock....deci schimba paste de la procesor!

| KillaNoFilla a răspuns:

Nu e nimic.Asigurate ca circula aerul in cutie si ca colerul nu e plin cu praf.