| mariusinho998 a întrebat:

"Este posibil ca mesajul sa fie deteriorat pe dispozitivul de destinatie. Schimbati modul de introducere la automat" cum rezolv chestia asta pentru oricui as trimite un mesaj cu emoticon sau diacritice nu-l vede sad

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Trebuie de mers la mesaje, setari sms/mms - mod de introducere text si aici pot fi 3 variante: Alfabet GSM, Unicode, Automat. In modul automat, daca folosesti diacritice, trece pe Unicode, iar daca nu folosesti diacritice va folosi Alfabet GSM.
E bine de ales Automat, e bun si Unicode. Meniul depinde de telefon, de android.