| energia a întrebat:

Este posibil ca telefonul să se conecteze la rețeaua wifi fără nicio problema dar tableta efectiv să nu accepte conectarea? Nu știu ce să fac pentru că este prima dată când mi se întâmplă asta.
Nu aș vrea să umblu la router avand în vedere că nu este al meu.

1 răspuns:
| Bizon95 a răspuns:

Da
sunt mai multe explicatii
toate putin "exotice" (adica foarte rar folosite) dar da
1. routerul e NUMAI pe 5GHz nu pe 2.4 si tableta nu stie de 5
2. routerul are limitare dupa MAC-uri si tableta nu e trecuta in lista
3. tableta are wifi defect sau ceva asemanator (trebuie resetata partea de net... chestia se intampla, rar dar se intampla)... iar asta poate sa fie buba la un singur wifi si sa mearga pe altele
etc.