| Nextone a întrebat:

Este vreo problema cu reteaua Orange? De mai bine de o saptamana vorbesc la telefon si se intrerupe dupa un minut sau chiar mai putin. Am fost la Orange si am intrebat, mi-au spus ca e problema cu reteaua dar nu cred. Am introdus cartela si in alt telefon si face la fel. As putea sa imi schimb cartela si sa imi pastrez numarul? Cat costa? Multumesc!

4 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
O cartela SIM pentru un abonament Orange se poate schimba gratuit daca ea s-a defectat sau daca nu ai facut nicio schimbare de SIM in ultimii doi ani. Pentru cartelele deteriorate, taxa pentru schimbare este de 2 euro (TVA inclus). Schimbarea SIM-ului se poate face din orice magazin Orange.
O zi buna,
Orange helper

| Nextone explică (pentru OrangeHelper):

Multumesc pentru raspuns, azi mi-am schimbat cartela, merge putin mai bine, dar tot s-a intrerupt de cateva ori( s-a intrerupt adica nu mai auzeam nimic)...am folosit cartela si in alt telefon si face la fel...Nu inteleg unde e problema?

| buffa a răspuns:

La noi in Moldova e gratis restabilirea cartelei cu pastrarea numarului, ai nevoie de buletin.