| InTheAir a întrebat:

Esti pro sau contra pentru abonamentele de la Orange? De ce?

Pe mine ma bat gandurile de mult sa trec pe abonament ( de pe prepay-ul tot de la ei ) dar tind sa cred tot mai mult ca e mai avantajos prepay-ul in ideea in care cat as plati o luna abonamentul, as folosi 2 luni prepay-ul.

Astept si alte pareri.

Răspuns Câştigător
| Epigonul a răspuns:

De ce ai vrea sa treci pe abonament? Eu unul nu as renunta la cartela nici in ruptul capului, cu 5 euro activez oferta care-mi ofera minute mai multe chiar decat am nevoie.In cazul in care nu esti om de afaceri care vorbeste peste 4000 de minute pe luna, nu vad rostul acestui lucru.Sau ai pus ochii pe nu stiu ce telefon de ultima generatie si nu iti permiti sa ti-l iei decat la abonament, dar din nou asta e o prostie, deoarece tot ajungi sa-l platesi, daca nu chiar dublu, numai ca o faci in rate cum ar fi.Parerea mea este ca nu se merita sa iti faci abonament, pentru mine cel putin ar fi un angajament prea mare sa platesc un abonament de 50-100 de lei/luna, asa cu cartela in cazul in care luna asta chiar nu am bani, incarc mai tarziu, cand la abonament esti cam obligat sa platesti luna de luna.Asa vad eu problema!

| InTheAir explică (pentru Epigonul):

Thanks.
Mda... nu sunt om de afaceri sa vorbesc 4000 de min pe luna laughing
Bine ce zici tu. Telefon chiar nu am nevoie pentru ca numa ce mi-am luat la liber... nu prea sunt fan telefoane cumparate la abonament. Adica daca chiar e. fac o prelungire de abonament la Vodafone. unde am abonament de 1000 de ani, sunt client Vodafone de cand au aparut ei pe piata, sub numele de connex inainte, deci daca vreau musai telefon, imi prelungesc la Vodafone. Momentan n-am nevoie de telefon nou ca doar ce mi-am luat la liber unul.
Eu intrebam in ideea in care multi mi-au zis " fa-ti abonament si la Orange ". dar eu vad o diferenta ENORMA intre preturile de la prepay si cele de la abonament. Adica, pentru cat as plati o luna abonament, vorbesc 2-3 luni pe Prepay. Mersi pentru raspuns. Funda happy

1 răspuns: