| Bionicle a întrebat:

Eu am o tableta Lenovo si vreau sa stiu, cum ar trebui sa am internet in afara? Adica cand ies in oras cu ea, in afara wi-fi-ului meu. Exista vreo cale?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Are slot de sim? daca are iti iei o cartela cu net

| armiaso a răspuns:

Sau asa ceva
https://www.media-max.ro/......0web_0.png

stick net la un usb otg.

poti folosi asa ceva
https://s12emagst.akamaized.net/......c_full.jpg
cu un usb stick si nu atarna dupa tine, gasesti la diferite unghiuri, asta e la 90 grade, dar conteaza directia ca sa nu te incurce la butoane

| anonimuser1 a răspuns:

Salut, da, doar daca iti face cineva hotspot de pe telefonul lui cu internet. saaau daca nimeresti parola cuiva de la wi-fi din oras laughing

| MinIulia09 a răspuns:

Există o sansă dacă la tableta ta merge să bagi cartelă, dacă nu, din păcate nu merge.
Însă, mai există o cale, pe care eu o urmez când plec undeva.De pe telefon, faci "bluetooth" pe tabletă si poți umbla pe ea, bineînțeles, dacă telefonul este încărcat si are minute.

| PainTech a răspuns (pentru MinIulia09):

Ii faci hotspot nu "bluetooth". Hotspot ii pot face și prin wifi, bluetooth sau cablu.