| alienkros a întrebat:

Eu daca as avea ceva de la noumax/istyle si sunt din Suceava, cum ma pot folosi de garantie? Sa zicem ca am un iphone si am garantie la istyle/noumax si cum il trimit in garantie, se poate?

Răspuns Câştigător
| Mondo a răspuns:

Daca Dispozitivil Apple este achizitionat/are garantia pe Romania, se poate telefona la sediul istyle/noumax si ti se va trimite curierul acasa care iti va aduce telefonul la service-urile lor. Orice model care a fost cumparat dintr-o tara din Uniunea Europeana. Nu se pot accepta in service aparatele cumparate de la reselleri din Romania altii decat iStyle si aparatele achizitionate de la operatorii de telefonie mobila din Romania - ORANGE, COSMOTE, VODAFONE) si accesoriile aferente;

Mai simplu spus : Daca telefonul este cumparat de oriunde altundeva dar nu din Romania Garantia nu este Valabila la noi in tara. Daca garantia este pe Statele Unite singura ta varianta este sa il trimiti la ei si il vei primi intr-un termen de 3luni - 3 luni jumate. Doar produsele achizitionate direct din Romania din mazaginele ofiiciale cu garantia pe Romania. Doar acele garantii de Romania sunt acceptate de catre service-urile noastre. Stima.