| anonim_4396 a întrebat:

Eu ma uit cam rar la TV si de asta nu prea ma pricep si as avea nevoie de ajutor. Mama mi-a zis sa ii comand un televizor din acela smart care se poate conecta la wifi si se poate naviga pe net, Youtube etc. stiti voi...m-am uitat pe eMAG dar nu ma risc sa decid eu caci erau 1345677 de tipuri, la unele scriau ca merge doar wifi, dar nu merge Youtube, ca sunt mai multe feluri de smart si lucruri din astea...
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Uite unul bunicel, adica un raport bun calitate pret(zic eu) are Youtube si restul incorporat in soft si ai conexiune si pe lan si pe wifi!
Uite aici https://www.emag.ro/......DY8RBDBBM/
Sau daca nu te intereseaza full hd si doar hd, uite aici unul mai ieftin, dar nu are wifi asta, doar lan!
https://www.emag.ro/......DFGSZ3BBM/

11 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Daca e smart tv, ai si wifi si Youtube.
Restu tine de diagonala si si performante, stii tu HD, FHD, 4 si 8k, ce ce nu isi are rostul, cel putin nu acum.
Si da, sunt versiuni mai vechi de soft care nu au Youtube bagat.
Dar poti intra si din browser, fara iconita.
Restul e alegerea ta.
Poti lasa un link si iti zic daca e ok.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Bondarel99):

Pai nu e nici unul smart, ma si miram cand am vazut pretu...
Sunt doar full hd, nu are nici unu ce vrei tu!

| Bondarel99 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Scuze, credeam ca am selectat sa imi arate doar smart si nu am mai observat laughing
Imi poti recomanda unul mai accesibil? Nici parintii mei nu cred ca o sa il foloseasca cine stie ce...

| Bondarel99 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Ce inseamna lan?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Bondarel99):

Prin cablu, cum e la pc!

| TheRealFantasy a răspuns (pentru Bondarel99):

Large Area Network, o retea facuta de cineva pentru conectarea la jocuri, aplicatii, servere a mai multor dispozitive, de obicei de acelasi tip, dar pe o zona/arie limitata. Un fel de wifi, dar doar intre "vecini", fizic vorbind, acopera vreo cativa km maxim, nu mai stiu cati exact totusi...

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Bondarel99):

Uite unul bunicel, adica un raport bun calitate pret(zic eu) are Youtube si restul incorporat in soft si ai conexiune si pe lan si pe wifi!
Uite aici https://www.emag.ro/......DY8RBDBBM/
Sau daca nu te intereseaza full hd si doar hd, uite aici unul mai ieftin, dar nu are wifi asta, doar lan!
https://www.emag.ro/......DFGSZ3BBM/

| Sn4k3 a răspuns:

N-are cum sa aiba wi-fi si sa nu mearga Youtube, iar pe langa ast a, spune bugetul pentru televizor.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Sn4k3):

Cam 1000 lei, dar se poate si mai mult daca nu gasesc la pretul asta. Scriau unii in review ca la unele tipuri de smart TV nu merge net-ul desi se conecteaza la wifi.