| RAY a întrebat:

Eu nu inteleg ceva,desi eu am introdus un nr de telefon pe WhatsApp am confirmat codul primit si merge totul ok, dar de ce merge? Eu pe nr ala nu am net nu inteleg, nu e pe baza de cartela sau cum e?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca asta e adevarat (trebuie sa verific) atunci e simplu de urmarit contul oricarei persoane de pe WA!

| RAY explică (pentru Bula):

De codul de confirmare ai nevoie

| Bula a răspuns (pentru RAY):

Si l-ai primit pe e-mail?
Fiindca prin sms nu aveai cum sa primesti codul, pe telefonul altuia.

| RAY explică (pentru Bula):

Prin sms am primit codul pe telefonul ala

| Bula a răspuns (pentru RAY):

Cand ai trimis codul de pe telefon, la activare "s-a plantat" un fel de cookie, care marcheaza telefonul.
Astfel se poate identifica /asocia cu IMEI, nr. telefon etc. in retea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

WiFi? Altfel nu are cum.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Vb serios vb de pe alt tel nu de pe ala

| Darjan_Darius_1994 a răspuns:

Nu, numarul e doar ca sa nu iti faci mai multe conturi. Merge cu orice sursa de internet. Desigur si cu cel de pe cartela.

| RAY explică (pentru Darjan_Darius_1994):

Smecheri astia da vad ca merge