| Andreiandrei2000 a întrebat:

"Evolutia tehnologica nu tine cont de perceptia noastra, ci de principii fizice si matematice, pe care insa nu le putem constientiza atat de usor."

Vi se pare adevarata aceasta afirmatie?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Foarte adevarat, tehnologia evolueaza noi devenim tot mai tampiti si prosti, puturosi, trantori, frecatori de menta virtuala, creierul uman e undeva acolo cu mii de anii in urma o mica parte din pop lumii inventeaza chesti noi restul stam si asistam

| Necunoscutu92 a răspuns:

Hmmm cam Da

| Andreiandrei2000 explică (pentru Necunoscutu92):

As fi preferat sa-ti dezvolti opinia si sa vii cu niste argumente!

Evolutia tehnologica este determinata de perceptia subiectiva a principiilor si legilor fizice obiective, oricum obiectivitatea este un concept al subiectivitatii.
Aceasta afirmatie are la baza un subiect filozofic complex.
Si eu as tinde sa spun, sunt de parere ca evolutia tehnologica este punctul de intersectie dintre factorul uman (studii, perceptie, cercetare, etc) si necunoscut. Deci evolutia tehnologica este totusi un domeniu necunoscut in privinta potentialului latent al omului a dezvolta noi tehnologii dar si acele principii si legi fizice necunoscute sau fara un plan concret de materializare si dezvoltare.