| alinrabulea a întrebat:

Exemple de jocuri ce pot rula in 60 fps pe acest sistem:
Procesor:Intel Core 2 Duo E8400 3.00 GHz
Placa video integrata de 64 MB(Intel Q45)
4 GB RAM

2 răspunsuri:
| bvkeny a răspuns:

Metin2,minecraft,cs 1.6. Poti incerca pe https://www.systemrequirementslab.com/cyri, iti instalezi aplicatia, aceasta iti detecteaza ce componente ai si scrii acolo un joc pe care vrei sa-l joci si-ti arata daca-ti merge sau nu

| Annonnymus005 a răspuns:

Cam nimic, poate Chicken Invaders, GTA SA, nici ala nu prea bine. Deci, in primul si in primul rand ai nevoie de o placa video dedicata. Un GTX 750Ti sau ceva SH cat mai decent. Daca iti iei o placa video, poti rula si GTA 4 linistit, chiar pe mediu. Si in al doilea rand, daca nu esti multumit de performante, un procesor Intel core 2quad sau ceva mai bun pe socket 775 si vei putea rula chiar si GTA 5 pe med in 30-40 fps. Chiar si cu acel core 2 duo daca iti iei placa video, ai putea rula: GTA 4, GTA 5, BATTLEFIELD3, 4, etc.