| Jager a întrebat:

Exista camere de supraveghere fara fir, care sa inregistreze la 200-300 metri fata de unde sunt?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Da, există și le spune camere IP.Aceste camere de supraveghere funcționează pe baza unui IP fix atribuit într-o rețea.Pentru a înregistra cu o astfel de cameră ai nevoie și de un pc ce are o placă de captură, și un mediu de stocare date generos.Cu distanța e simplu, trebuie să alegi o astfel de cameră ce are o rezoluție suficientă încât să poată surprinde cadre de la o astfel de distanță. Succes

| Jager explică (pentru DeyCj):

Ok si daca acolo unde va fi camera, nu am internet, pot sa ma abonez dar de acolo cablul din rooter il conectez direct in camera? Iar de acasa imi instalez soft-ul camerei cu ip-ul si asa ma conectez?

| DeyCj a răspuns (pentru Jager):

Da, sau, poți folosi direct cablul de internet, urmând să setezi camera din softul ei folosind un browser de internet.

4 răspunsuri:
| I0nuT55 a răspuns:

Pai fara fir, sunt camerele IP, dar le trebuie net (wireless), parerea mea happy