| lplostonyou a întrebat:

Exista ceva program care repara sectoarele rele ale unui HDD,ceva care chiar sa functioneze, am un hard care are sectoare rele si chiar nu as vrea sa arunc hardul.Dau funda happy

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cele mai bune programe sunt cele din categorial Low Level Format (LLF). Singura chestie este ca acestea dureaza mai mult. Daca vrei sa folosesti ceva bun, acesta este DBAN (unul din categoria LLF): http://www.dban.org/
Te avertizez ca poate dura si o zi. Chestia este sa nu se ia curentul.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Cand se intampla sa ai bad sectors pe disc, acest lucru e o cauza fizica. Pur si simplu chiar sunt probleme pe discul respectiv.

Poti sa il repari stergand mark-ul pentru respectivul bad sector.

Dar ai mai putea avea incredere in hardul respectiv?

| Mary012 a răspuns:

Am eu la HDD-URI cate vrei.Era parca un program dar nu mai stiu exact.

| Mary012 a răspuns (pentru Mary012):

Era unul care scana din bios ceva dar se incingea rau sistemul de la el.