| Yosefin a întrebat:

Exista cursuri de barmani care le poti face pe gratis?

De unde pot beneficia de unul?

4 răspunsuri:
| AliLina2 a răspuns:

Salut,intereseaza-te la somaj in orasul tau, ai voie sa faci doua cursuri gratuite, faci acum unul iar peste doi ani mai ai voie la un curs..complet gratuit, daca stai in zona rurala(la tara), se deconteaza si abonamentul..eu am terminat acum in Aprilie al doilea curs(ospatar/vanzator)..cursul dureaza intre 2-6 luni, sper ca te-am ajutat!

| Betty12345678 a răspuns:

Dar nu ai nevoie neaparata de curs ca sa fii barman.

| Yosefin explică (pentru Betty12345678):

Dar de ce am nevoie? ca am incercat la o cafenea si spunea ca am nevoie de experienta...sad

| Betty12345678 a răspuns (pentru Yosefin):

Singura solutie e sa lucrezi undeva unde nu cer experienta, daca faci cursuri nu inseamna ca ai experienta.Sunt unele localuri care te angajeaza ca si ospatar si lucrezi si ca barman in acelasi timp, asa a fost in cazul meu.