| FanLenovo a întrebat:

Exista diferenta intre cardurile MicroSD si MicroSD-HC?

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
MicroSDHC este mai rapid, are de obicei o capacitate mai mare, arata la fel ca un card MicroSD.

Un telefon care suporta MicroSD de pana la 8-16gb (telefoanele noi in general) de obicei suporta si MicroSDHC.

Ca sa intelegi mai bine fac o mica comparatie intre 2 telefoane:
Samsung Galaxy S4 si Nokia N85

Sper ca ai inteles.
Mult Succes!
Si nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

| Gikardo a răspuns (pentru DragomirMihail2020):

Corect, singura problema este ca nu sunt vazute de cititoarele mai vechi ale pc_urilor

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru Gikardo):

Multumesc pentru Funda.
Ai dreptate ca unele pc mai vechi nu recunosc carduri mai noi.
De asta exista dispozitive unde putem conecta cititorul de card la pc chiar daca sunt vechi pc ele le recunosc acel dispozitiv.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ma insel eu HC are o viteza de transfer mai mare