| RAY a întrebat:

Exista dvd urii pe care sa poti sterge datele si iar sa pui altele noi? ma refer sa il stergi de tot nu sa adaugi date si sa se completeze

ma m contrazis cu cineva eu nu cred asta

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Exista atat CD-uri, cat si DVD-uri re-inscriptionabile (rewritable), care sunt notate RW.
Aceste discuri se pot sterge si se pot scrie din nou.
Discurile RW au si doua dezavantaje: sunt de viteza mai mica si sunt mai scumpe decat cele "normale".

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bula):

La cit au ajuns sa coste stickurile, chiar nu are sens. Iei un stick de 8 GB cu cit dai pe vreo doua discuri rewritable de 4 GB fiecare...

| RAY explică (pentru Bula):

O sa cumpar si o testez sa vad cu ochii mei ca merge

Răspuns utilizator avertizat
| RAY explică (pentru RobertG101):

Eu cand vad ca sunt zgariate le arunc

7 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Da. Cele DVD-RW respectiv DVD+RW. RW= rewritable= care pot fi rescrise

Răspuns utilizator avertizat