| Crosto a întrebat:

Exista o modalitate de a juca jocuri fara placa video? Mi s-a stricat

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, pe telefon, sunt diverse aplicatii de joculete, pe care le poti instala.
sau pe faceBook.

| Wr3nch a răspuns:

Daca nu ai una integrata nu.

| Crosto explică (pentru Wr3nch):

Dar jocuri pe browser? si care este cauza? pur si simplu ma jucam nu e asa veche 1 an si cand ma joc se opreste tot nu merge nimic. il sting din buton

| Wr3nch a răspuns (pentru Crosto):

Alea pe browser probabil ca da. Depinde, poate e defect de fabricatie, poate se incinge prea tare, poate e de la driver. Mergi cu pc-ul la un service si vezi. Daca placa e de un an si e luata separat (sau pc-ul in sine) poti incerca sa il trimiti in garantie si poate te rezolva gratis.

| PainTech a răspuns (pentru Crosto):

Esti tu sigur ca e de la placa video?

Daca se opreste sau se blocheaza poate fi atat problema hardware ( sursa defecta, supraincalzire, probleme la memoria RAM, probleme la placa video, etc. ) cat si software.

De unde sti ca e fix de la placa video? Scoate-o din PC si vezi daca merge bine pe placa video integrata (daca ai asa ceva).

| Crosto explică (pentru PainTech):

Si totusi nu ma joc gta 5 pe calculator

| Ineys a răspuns:

Da, Minesweeper merge si fara placa video. Have fun!

| Crackman a răspuns:

Nu prea ai cum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe Boosteroid poți juca ca și cum le-ai avea în PC, e abonament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti face asa ca ai driver-ul instalat incorect sau neactualizat. Cat timp merge, actualizeaza driverul placii video. Asa-mi facea mie decat ca pe integrata (Windows instalase automat driver vechi).

| Crosto explică (pentru anonim_4396):

Un program cv? de instalat? driver automat/?