| WeAreSmart a întrebat:

Exista o multime de tehnologii pentru a folosi energia regenerabila dar noi inca mai ardem combustibili. Care e problema? de ce se investeste atit de putin in stiinta si protectia mediului?

Răspuns Câştigător
| EneCristian a răspuns:

Pai tie ca miner iti convine sa nu mai ai loc de munca? Multe firme ar intra in faliment deci nu se gasesc oameni care sa investeze ci doar sa strice si nu e asa scumpa de produs doar ca nu vrem( la fel si cu masina ca daca chiar doream pana acum aveam un model electric decent nu doar tampenii).

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Energia regenerabila de care spui este foarte scumpa de produs. Se poate, dar tu ai da mai muti bani pe aceeasi energie?
Si a doua problema, corporatiile. Aici e mult de discutat, pe scurt, tot pamantul e controlat mai mult sau mai putin de ele.