| 999calin a întrebat:

Exista site-uri de livrat mancare?

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da.

| Donsavas a răspuns:

Exista restaurante care iti pot livra mancarea acasa, la comanda, doar ca sunt foarte multe dezavantaje in a consuma alimente straine. Nu stii in ce mod si unde au fost preparate si din ce surse provin. Acestea sunt marile dezavantaje si cred ca ar trebui luate in considerare, atata timp cat vorbim de corpul tau.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nicidecum. nici macar pizzerii care sa livreze la domiciliu nu exista. niciuna

| MihaelaDart a răspuns:

Exista, desi totul depinde daca in localitatea ta ai asa ceva sa iti fie livrat acasa, daca este un oras mic si nu fac astfel de livrari nu ai nici o sansa, doar sa faci drum la un supermarket si sa-ti iei semi-preparate care se fac rapid cu ajutorul unui cuptor microunde.

| Crisstinayy12 a răspuns:

Eu am comandat mâncare care a ajuns până acasă de la un restaurant și e foarte bună și gustoasă. Depinde localitate și de restaurant. Mai poți comanda pizza, cu ketchup. Poți comanda de la McDonald's, etc. Poți să roti un taximetrist să îți aducă mâncarea, etc. Cel mai simplu e sa gătești tu, o chifla ceva. Dar totuși dacă preferi varianta aceasta, no problema. Cum spunea la TV, cineva a vândut plăcintă pe lajumate.ro. Ai putea merge afara și să îți iei o plăcintă.

Nu neapărat site urî, sunt numere de telefon

Bula
| Bula a răspuns:

Da, exista.
In marile orase exista servicii de cathering care iti aduc mancarea dorita la domiciliu sau la locul de munca etc.

Cauta pe Google:
"cathering (localitatea ta)"
iar daca iti da rezultat atunci le poti suna si poti si comanda.