| Onut_Dumitriu_1997_IJmA a întrebat:

Exista usb ramificat? Ex: la pc nu ai destule porturi usb si trebuie sa ramifici un port, la asa ceva ma refer

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Merge si asa ceva:
http://www.emag.ro/......DQQKL2BBM/ (il conectezi la fel ca si o placa de retea, sub placa video);

-http://www.emag.ro/......D519W2BBM/ (este usb intern. adica il conectezi la placa de baza si la sursa, iar carcasa ta trebuie sa aiba loc/spatiu pentru acel "hub usb 2.0 intern", ca in dreptunghiul de jos: http://uploadimage.ro/Ha9/hub_usb_2.0.jpg )

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Da exista.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonimg):

De ce complici omul inutil? Eu am o chinezarie de doi lei de vreo 5 ani si de atunci a stat conectata cam 23/24 cu cel putin doua device-uri in ea permanent, am incarcat si cate un telefon/player din cand in cand prin el, merge si acum fara probleme. S-ar putea sa il schimb la un moment dat fiindca e doar USB 2.0 si limiteaza puternic viteza de transfer, atita tot.

| Cyrano a răspuns:

Da, exista hub-uri dar viteza de transfer va scadea.

| anonimg a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Din contra. Ce am spus eu este mai simplificat deoarece acestea se conecteza intern la pc si nu mai stai cu alte cabluri externe.
Este doar la inceput un pic complicat ca trebuie sa stii ce se potriveste si ce nu la pc. Dar dupa aceea totul este mai simplu.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonimg):

Simplificat din parti. Necesita desfacut carcasa, instalat balaria, iar device-urile le vei conecta TOT in spate. Un hub USB poti sa il conectezi bine mersi in fata (majoritatea carcaselor au macar 1-2 porturi USB in fata) si sa il schimbi in doi timpi si trei miscari cu altul.