| Ardelean29 a întrebat:

Există viață și fără Windows? Pot folosi un Linux (Elementary OS) ca alternativă?

5 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Exista viata si inainte sa apara windows.

| sierra1 a răspuns:

Sigur că poți dar o să revii la prima dragoste, curând. Pariu?

| NLS a răspuns:

Daca nu te joci deloc sau aproape deloc, DA, si inca ce viata faina.
Daca nu folosesti programe specializate (Inventor, SolidWorks, ArchiCad, Revit, etcc) - DA.

Daca doresti modelare sau editare foto, n-o sa te simti privat de nimic >> Blender si GIMP sunt foarte bune.

Pentru editare video ai ShotCut, sau kdenlive.

| Ardelean29 explică (pentru NLS):

Mersi pentru răspuns!
Mă pot juca și pe Linux cu GeForceNOW. Costă doar 6 euro pe lună și îmi trebuie doar o conexiune Ethernet. Așa m-am jucat în ultimul an toate jocurile importante AAA la o rezoluție FHD pe setările pe maxim, fără să-mi trebuiască placă video.

Zi faină să ai! big grin

| Zuzu1991 a răspuns:

Nu, windows forevah