| MauroMania777 a întrebat:

Există vreo aplicație cu care să scanezi pietrele și sa îți spună cum se numesc?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mineral Identifier: https://bit.ly/2RVpT91

| SociopatuI a răspuns (pentru Salontanul):

La 2,8★ isi face treaba excelent. laughing

| Salontanul a răspuns (pentru SociopatuI):

Toate acele calificative sunt date de utilizatori care poate se pricep, poate nu. Nu sunt date de studii stiintifice. Pana nu o incerci aplicatia nu poti sa spui ca-i buna sau nu. Eu am gasit aplicatie de vizionat canalele TV cu 4 si la mine n-a mers. Dadea rateuri, spunea ca n-am internet si alte aiureli.

13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Singur ai putea gresi așa că apelează la asta:

https://www.reginamaria.ro/articole-medicale/urografia-ct

| Floridori a răspuns:

Eu folosesc in drumetii atat aplicatii pentru recunoasterea plantelor cat si pentru cea a pietrelor sau a formatiunilor rocoase pe care nu le cunosc.
Pentru pietre, eu folosesc Rock Identifier.

| Vântulalb a răspuns (pentru Floridori):

Wow!
Imi spui si mie, te rog, aplicatia pentru recunoasterea plantelor? Multumesc.

| Floridori a răspuns (pentru Vântulalb):

Eu folosesc PictureThis.
Aceasta aplicatie iti da o perioada gratuita de incercare, apoi este cu plata.

Una total gratuita pe care am folosit-o este PlantNet.

Banuiesc ca sunt mai multe, insa eu le-am folosit pe acestea doua.

| Floridori a răspuns (pentru Vântulalb):

Aaa! Si mai folosesc pentru insecte aplicatia Picture Insect in cazul in care te intereseaza.

| Vântulalb a răspuns (pentru Floridori):

Multumesc mult.

| Floridori a răspuns (pentru Vântulalb):

Cu drag happy

| MauroMania777 explică (pentru Floridori):

Mulțumesc frumos

| Floridori a răspuns (pentru MauroMania777):

Cu mare drag happy

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Da, se numește Rock Identifier.

| SmaraldAlbastru a răspuns (pentru SmaraldAlbastru):

Dar cea mai bună este RockCheck.