| Mih78585667 a întrebat:

Exista vreo aplicație sau ceva ce funcționează ca o telecomanda de la telefon la telefon?
Adică.
Eu să îmi urc telefonul pe trepied și cu alt telefon sa apas pe ceva sa fac poza sau să focalizez să dau zoom chestii de astea?

Răspuns Câştigător
| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns:

Ba exista o modalitate, descarca pe telefonul care vrei sa fie pe trepied TeamViewer Quick Support si pe celalat telefon descarci Team Viewer (Ambele din play store). Dupa ce se instaleaza deschizi TeamViewer Quick Support si Team Viewer si bagi ip de la quick support in team viewer, ii dai allow acces si gata.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu dar nici nu merita sa-ti bati capul cu asa ceva. Cu un card pe care sa ai 7 lei iti iei o telecomanda: http://bit.ly/2P9mn5m Transport gratuit!

| mihai69 a răspuns:

Eu fac chestia asta din smartwatch-ul care e conectat la telefon.
Și văd și imaginea pe care o „vede" camera telefonului pe ecranul ceasului.