| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreo diferenta intre placa de sunet si placa multimedia? Daca da, care este aceasta?

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Nu este nici o diferență. Este una și aceiași. Adică placă de sunet.
Multimedia înseamnă tot ce ține de audio sau video.

| anonim_4396 explică (pentru Anonimuserr):

Si placa de sunet si casti? Adica probabil ca este, dar care este?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Care este diferenta intre placa audio si casti? asta e intrebarea

| Anonimuserr a răspuns (pentru anonim_4396):

Placa de sunet este una și aceiași ca placa multimedia.
Nu prea se folosește termenul ăsta. Ci se spune mai de grabă placă de sunet. Mergi pe încredere!
Referitor la căști citez,, Căștile audio, numite și căști auriculare sau și căști de audiție sunt dispozitive electrice pentru recepția și ascultarea sunetelor și muzicii. Ele se amplasează ori peste urechi, ori în interiorul urechilor externe. Sunt prevăzute cu mici difuzoare și se pot atașa unui număr foarte mare de dispozitive electronice precum radiourilor, casetofoanelor, calculatoarelor, telefoanelor mobile etc.

Cele mai des folosite căști audio sunt binauriculare, fiind făcute pentru auzul cu ambele urechi, eventual cu 2 canale de sunet diferite: stânga și dreapta; în acest caz ele sunt numite și „căști stereo"."

| Anonimuserr a răspuns (pentru anonim_4396):

Încă ceva. Oficial se spune,, placă de sunet" așa este cel mai bine. Adică,, sound card"

| anonim_4396 explică (pentru Anonimuserr):

NU inteleg. Intrebarea este exista: diferenta intre placa multimedia si CĂȘTI? te rog raspunde si la intrebarea asta. Am postat-o separat pe TPU

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista diferenta intre mar si portocala? Stupid question!

7 răspunsuri:
| KristyWolf a răspuns:

Acelasi lucru, alte denumiri big grin