| CentyLox a întrebat:

Exista vreo metoda de instalare windows pe un dispozitiv arm cu Android. Am o tableta si nu imi mai place os-ul asa mult

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Nu exista nici o metoda pentru a instala Windows pe un dispozitiv ARM cu Android.

Lumea ARM e foarte diferita de lumea x86/x86_64 si vendor lockdown-ul e rege. Nici macar o alta versiune de Android nu iti poti instala daca nu ti-o da producatorul firmware-ului sau daca nu are driver-ele incluse (nu sunt driver-e pentru download la liber ca in lumea x86/x86_64). Singura posiblitate ar fi un custom ROM build-uit special pentru modelul tau dar tot Android ar fi.

| CentyLox explică (pentru flixbuster):

RemixOS este perfect

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns (pentru darkhell217):

Mai gandeste-te.
Acolo e vorba de un emulator, am mai vazut filmulete din astea.
Dureaza vreo 40 de minute pana instalezi tarasenia, si 15 pana intra in Windows. La ce folos? Sa imbatranesti langa el? Omul a cerut solutii viabile, el vrea sa foloseasca Windows pe acel dispozitiv in loc de Android. Asa ceva nu exista, deocamdata. Nu in lumea ARM.

| CentyLox explică (pentru darkhell217):

Nu vreau sa emulez so-ul. Vreau sa il am in loc de Android doar pentru browsing si ceva jocuri slabe gen osu! Care necesita minim x86 pentium 4