| Cinevacatoatalumea a întrebat:

Exista vreo metoda prin care sa dezinstalez o aplicatie instalata din fabrica?

16 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nu, unele nu pot fi dezinstalate deoarece apartin sistemului.
Altele, care vin instalate cu telefonul (de exemplu Google Chrome, Photos, Hangouts, Youtube, etc.), pot fi dezactivate.

| Cinevacatoatalumea explică (pentru LPCTSTR):

Si cum le pot dezactiva?

| LPCTSTR a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Mergi la aplicatia in cauza in cadrul managerului de aplicatii ce se afla in setari. In stanga sau dreapta se afla un buton "dezactivare" sau "dezinstalare", il apesi si gata.

| mudokins78 a răspuns:

Spune-ne in primul rand ce marca de telefon ai, mai draga!

| frunzarescu a răspuns:

Se pot dezinstala fara sa fie nevoie de a face "root" la telefon.
Este complicat pentru un incepator sa faca acest lucru.
Nu trebuie aplicatii speciale pentru asta, doar adb.exe.
Mai este o aplicatie, se numeste Debloater.
Atentie ce dezinstalezi!

| Fumiko a răspuns:

Da se poate

| Fumiko a răspuns:

Da se poate.

| DonGiani a răspuns:

Da, poți face root la telefon dar acest proces îl scoate din garanție și poți risca sa îți strici telefonul.

| Alphahkbg a răspuns:

Da ca vrei sa nu iti mai mearga corect da se poate dar toate aplicatile din fabrica is facute pentru un scop si da ca lipseste ceva sau e dezactivat se poate strica si iar alti bani la servis

| Cinevacatoatalumea explică (pentru Alphahkbg):

E Facebook-ul. =-= Cine naiba instaleaza asta din fabrica? Sau alea kid/parent mode

| Alphahkbg a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

XD pai dc nu zici ca ai tableta de aia care o da reclama la televizor pentru prescolari
Alea da ca vrei sa scapi de ele si sa o transformi intr-o tableta normala iti poti reseta versiunea tabletei

| Cinevacatoatalumea explică (pentru Alphahkbg):

Am un telefon HTC, ce are instalat kid/parent mode. Nu ma afecteaza cu nimic, dar consuma spatiu.

| Alphahkbg a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Mergi la un service ca poate stergi si altceva si il strici de tot laughing

| tamulici a răspuns:

Nu, ele nu pot fi dezinstalate, oricât ar ocupa, practic, fac parte din sistemul de operare.
Tot ce poți face este să le dezactivezi, pentru a nu consuma din RAM și pentru a îți dispărea iconița lor, dar de exla IOS acest lucru nu este posibil.

| tupu13 a răspuns:

O poti dezactiva