| mmary a întrebat:

Exista vreo modalitate de a bloca id-ul cuiva in avand in vedere ca nu stiu decat id-ul.deci din start se exclude varianta cu 'forgot your password' sau de a bloca un id? nu ma prea pricep la lucrurile astea si as vrea niste sfaturi mai detaliate daca se poatehappy multumesc anticipat! funda!

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Cel mai ușor mod de a fura parola cuiva e acela de a instala un key logger. Ce este acesta? Un soft care inregistreaza absolut tot ce tastezi; inclusiv diverse parole. E posibil sa fii intrat pe mess de pe un PC care a avut așa ceva instalat și proprietarul să-ți fi luat parola. Gândește-te dacă ai intrat pe mess de pe PC-ul altcuiva sau dacă au avut persoane străine acces la calculatorul tău și timp să instaleze așa ceva, apoi să verifice și să copieze parola. Asta e cea mai ușoară metodă de "hacking"(pun ghilimele pentru că tehnic nu e hacking) pentru că o poate face orice individ cu noțiuni de bază; pentru alte metode trebuie să știi ceva programare. Ține minte că nu poți să dai hack și să furi parole... nu ești la NASA; sunt doar diverse metode de a le afla.

16 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Poate-ți dau eu hack acum de rămâi fără facebook, mess, hi5 sau pe ce alte site-uri mai ai cont; ai merita pe deplin.

| Eღilia62 a răspuns:

Pai am vazut mai demult ca daca incerci sa te loghezi cu id ul cuiva si bagi o parola gresita de 10 ori, contul se blocheaza o zi.Si chiar merge ca dupa 10 gresite(sau mai putine)zice troubleshotting, account was blocked.

| Kqzu97 a răspuns:

Baga de 8-9 orice parola si vei bloca idu`tongue

| Xlove64 a răspuns:

Poi de ex acolo la mess la log in scrii id-ul respectiv
Si dupa aia ii pui o parola (gresita) de multe ori pana cand iti va arata ca se blocheaza id-ul respectiv happy

| Freaky a răspuns:

Poi ar existao posibilitate, insa trebuie sa faci asta din 12 in 12 ore.ii bagi id'ul,apoi scrii o parola gresita,si din nou o alta parola,si tot asa, pana cand o sa-ti spuna ca s-a blocat contul, si ii da drumu dupa 12 sau 24 de ore.In felul acesta, nu va mai putea accesa id'ul

| Alexander21 a răspuns:

Pai ce sa ii blochezi tu id-ul? Il bagi la ignor doar, sa nu te deranjeze pe tine.Nu cauta sa ii faci rau la altul.

| Alexander21 a răspuns:

Bine,am inteles.Dar in formularea ta se intelege altceva, pentru ca ai repetat de doua ori chestia cu blocarea.Deci exista intrebari de securitate,daca nu cunosti raspunsurile,tara, codul resedintei si toate celelalte date, nu ai cum sa afli o parola.Mai bine schimbi id-ul.Alta modalitate nu exista, numai aia sa mergi pe ghicite pana la infinit.

| mmary explică:

Ma scuzati.cred ca m-am grabit. voiam sa zic a modifica parola cuiva prima datahappy sper sa intelegeti.

| mmary explică:

@Спинесхиверс si InsomniaTuning tocmai de asta intrebam.pentru ca mi s-a facut acest rau...nu vreau sa fac rau nimanui si n-am specificat niciodata asta in intrebarea mea...nu vad de ce va repeziti repede sa judecati oamenii eu am pus intrebarea ca la persoana 1 dar asta nu inseamna ca eu vreau sa fac acest lucru

| mmary explică:

Ok InsomniaTuning.greseala mea ca am pus intrebarea la persoana 1.se pare ca ai inteles problema mea.tousi eram destul de disperata pentru ca m-am speriat ai vazutlaughing.am scris de 2 ori de blocare in loc de altceva. eram chiar socata si nu stiam ca este posibil acest lucru.ma bucur totusi ca ne-am inteles pana la finalhappycred ca am sa urmez sfatul tau pentru ca nu vad alta solutie.iti multumesc tie si mutumesc celor care m-au ajutat!happy

| Ododododo a răspuns:

Se poate pui parole aleatori de foarte multe ori se se blocheaza ma rog asa am reusit eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dap love struck

eu asa fac daca ma enerveaza cineva ff gravhappy
pui id-u lui(ca si cum ai intra pe el si ai stii parola)ei si de aici bagi si tu la parole idioate pana apare"account has been block"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceea ce vrei tu este din pacate imposibil si iti recomand sa nu descari programe care fac asa ceva de fapt sunt doar virusi.
Dar daca este idi ul tau si sti intrebarea secreta data nasterii etc poti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar pentru deblocare accesati adresa dvs de e-mail de pe domeniul yahoo al frantei.

| LLO a răspuns:

Da se poate. Chiar ieri o colega de-a mea a patit. cineva a intrat pe id`u ei si a bagat de mai multe ori alta parola si i-a blocat id`u pentru 24 de ore.

| ritza2000 a răspuns:

Da cea mai usoara