| Maya79 a întrebat:

Exista vreo posibilitate sa-mi incarc laptopul fara incarcator? (nu-l am la mine).

14 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cauti pe cineva care are laptop din brand-ul ca al tau si il/o rogi sa te lase sa incarci cu incarcatorul lui/ei.
In lipsa de asemenea persoana, cauta un service unde se repara laptopuri si procedeaza la fel.

| Maya79 explică (pentru Bula):

Mulţumesc frumos!

| darrio2007 a răspuns:

De la soare. Daca ai laptop de genul. Ce amuzantă esti!

| Maya79 explică (pentru darrio2007):

Cum de nu m-am gandit la asta?‍♀️ Ma gandeam ca poate cu un adapor sau ceva (nu stiu de la Masina, etc), dar cu asa răspuns primit de la singurul neuron al tau, mai bine stau cu el descarcat!? Glumesc doar, nu o lua prea in serios! Da, sunt mai amuzanta decat tine! 1-0 pentru mine

| darrio2007 a răspuns (pentru Maya79):

Cu asa intrebare la ce raspuns te asteptai? Oricum singurul meu neuron nu ar fi pus o asemenea intrebare. 1-1.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu puterea mintii

| Maya79 explică (pentru suntserios):

O sa ti-o incarc si pe a ta ca vad ca e cam descarcata?

| suntserios a răspuns (pentru Maya79):

Serios? Mintea mea e descarcata. Pai pe cine dintre noi doi nu il duce mintea sa imprumute un incarcator si are nevoie de asistenta de la tot netul pentru astaa ceva?
Lool.

| Maya79 explică (pentru suntserios):

Era doar o gluma, rekt, ma rog. Nu trebuie sa o iei asa tare?

| Lioana a răspuns:

Cu o baterie externa dar nu cred ca incarca complet o baterie de laptop.

| Maya79 explică (pentru Lioana):

Mulţumesc frumos!?

| Bula a răspuns (pentru Lioana):

Cu baterie externa (de telefoane) nu se poate incarca un laptop!
Bateria externa scoate cca 6V, iar laptop-urile au nevoie de 14-19V, in functie de model.

| ziftode a răspuns:

In afara de un incarcator de la un laptop asemanator SI de acelasi brand, nu ai nici o solutie
un calculator are o componenta numita sursa, care se afla in calculator, echivalentul acelei surse e incarcatorul de la laptop, deci practic, tie iti lipseste o componenta daca nu ai incarcator
totusi daca esti plecata multa vreme atunci poti sa iti iei un incarcator universal, nu sunt asa de scumpe:
https://incarcator-laptop.compari.ro/? orderby=1&st=universal+laptop

| ziftode a răspuns (pentru ziftode):

PS copiaza link-ul meu si sterge spatiu dintre? si orderby
bot-ul TPU pune automat un spatiu dupa orice semn de intrebare