| alex055 a întrebat:

Exista vreun dizpozitiv care lucreaza la fel ca testerul pentru masini dar sa fie pentru laptopuri ( gen am niste laptopuri care nu mai pornesc ).

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Testere am intalnit pentru PC-uri, care s-au contactat pe o mufa PCI /PCIe (care au conexiune directa pe BUS de date si de adrese).
La un laptop nu vad unde s-ar putea conecta un asemenea tester...

| sierra1 a răspuns:

Păi nepornit fiind, cum poți să-l diagnostichezi?

| InvatamProgramare a răspuns:

Daca laptopurile nu pornesc nu ai cum sa faci diagnoza pe ele, pentru ca nici masinile daca nu pornesc nu poti folosi testerul pentru masini.