| elena109105 a întrebat:

Exista vreun program care sa iti decripteze mesajele SMS din telefon in asa fel incat sa poata fi citite si pe PC?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Depinde de telefon.
Daca e android, poate are in meniu salvare sms, iar daca nu, se instaleaza o aplicatie de salvare sms, de exemplu Sms to text (smeiti) - se instaleaza, se salveaza sms-urile in telefon - apare in telefon un fisier text cu nume de genul sms_21060228.txt, acel fisier se poate descarca si citi in calculator, fie prin conectarea telefonului la calculator sau prin copiere in retea.

Si alte aplicatii android de backup sms fac acelasi lucru, de exemplu SMS Backup & Restore (Carbonite) salveaza fixiere xml cu nume de genul sms_20150617100347.xml - fisiere ce sunt citite in calculator cu Internet Explorer.

3 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Nu exista, poti doar sa conectezi telefonul la pc si sa umbli pe telefon si sa iti apara pe monitorul de la PC.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu există un asemenea program.

| halogen001 a răspuns:

Deci solutia e sa se foloseasca in telefon o aplicatie android de backup SMS, aplicatie care va salva in telefon un fisier cu toate mesajele SMS, iar acel fisier din telefon va putea fi citit in calculator.