| Absegaara a întrebat:

Ey TPU!
Deci am un avatar acre vreau sa il modific in Adobe photoshop...
problema e ca am intrebat un prieten ce poate sa ii faca si el a raspuns ca nu poate sa ii faca nimic deoarece nu apare.psd chatterbox
Am cautat o gramada dar nu gasesc.psd
Ma puteti ajuta dandumi un site de unde il pot downloada?big grin

Răspuns Câştigător
| croix a răspuns:

.psd e doar o extensie, asta daca nu e. jpeg etc. Psd-urile le poti lua de pe deviantart sau tumblr, dar nu fac decat sa iti adauge anumite efecte la poza (gen lumini, umbre etc.) Nu stiu exact ce ai vrea sa faci la poza aia, ce anume sa modifici la ea, altfel mi-ar fi fost mai usor sa-ti spun. Bafta oricum!

1 răspuns:
| danimotenel a răspuns:

Deci.psd este extensia folosita de photoshop la lucrarile neterminate, de asemenea un fisier.psd contine toate setarile aplicatei unei imagini, si de asemenea.psd este doar un fisier proiect neterminat, ca produsul final sa fie final se salveaza cu extensile de imagini, ca sa poti modifica o imagine deja modificata in photoshop sau mai bine zis pentru ai schimba setarile, insa poti modifica o poza fara a avea fisierul.psd.Spre exemplu daca iau o poza si imi pun numele si tocmai atunci trebuie sa plec, salvez proiectul in.psd si vor ramane acelesi setari si cand vin deschid fisierul mai scriu ceva si il salvez in. jpeg, si daca cineva vrea sa modifice poza nu poate sa stearga ce am scris eu pe ea decat daca are si.psd -ul.