| Andreea9222 a întrebat:

Facebook mi-a blocat contul azi. Am trimis buletinul scanat si nu se intampla nimic. In cat timp se rezolva? Sau cum trebuie sa procedez? Multumesc

9 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Eu am trimis poza de doua zile și încă nici un răspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu poți confirma ca ești tu, îți iei adio de la cont. Nu mai are rost sa aduc în subiect anul 2014 când am fost nevoit să fac ceea ce ai făcut tu. Pe atunci era altă procedura, alte standarde și pe lângă CI pe care l-am încărcat, m-au pus să îmi recunosc și prietenii. Acum s-au mai schimbat, recent mi-au dezactivat un cont și cerut sa îmi confirm identitatea. Am mai multe conturi cu alte denumiri pe care le-am creat pentru jocuri. După datele din Facebook, am creat un CI fals și trimis către analiză. Nici după 1 lună nu au dat curs solicitării. Iar faptul ca ți-a blocat contul se datorează unui bun samaritean care te-a raportat ca fiind cont fals și uite rezultatul.

| Werrich a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-a venit raspunsul la trimiterea pozei, mi-au dezactivat contul de Facebook.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai răbdare. Cel mai mult probabil se rezolvă în cateva zile. Gândeste-te că mai sunt și alte cereri de genul, nu numai a ta.

| cre27 a răspuns:

Ar trebui relativ repede. Ai verificat pe mail? Aveai un nume diferit de cel din realitate?

| Andreea9222 explică (pentru cre27):

Aveam prenumele meu real si inca un fel de porecla sa zic, cum imi zic prietenii

| cre27 a răspuns (pentru Andreea9222):

Ai verificat pe mail? Poate au trimis ceva pentru confirmare.

| Andreea9222 explică (pentru cre27):

Tot verific si nimic sad

| cre27 a răspuns (pentru Andreea9222):

Ti-ai putea face si alt cont, si de data asta sa folosesti numele tau real si sa iti pui poreclă daca vrei la secțiunea de nickname in setări.