| AlexCool_5717 a întrebat:

Fara Nvidia in PC nu merg jocurile ca mie nu imi merge nici un joc in windows 7?

9 răspunsuri:
| DaaaaViiiiid a răspuns:

Ar trebui sa mearga, eu la windows 7 nici nu mi-am tras driver-ul la placa video si merg jocurile

| Andrei899 a răspuns:

Nu cred ca merge.trb sa iti schimbi blaca de baza. Funda!

| Amilik a răspuns:

Intra pe
http://www.systemrequirementslab.com/cyri/intro.aspx
si tasteaza ce joc te intereseaza. Programul iti analizeaza pc-ul si iti spune ce anume iti lipseste de nu merge jocul. Nu are nevoie de instalare (programul).

| Wolf2305 a răspuns:

Sall trebuie neaparat o placa video Nviadia sau AMD Radeon[ambele sunt bune depinde de model] nu iti recomand sa ai una de 512mb mai bine cumpara una de 1gb[1024mb nu de 999mb sau 848mb] Succes!

| S3c0ndSh0t a răspuns:

Nu ai driverele instalate de la placa video.Nu asculta de "inteligentii de mai jos".Nu e de la placa de baza sau alte minuni.

| imaqtpie a răspuns:

Nu iti merge ca nu ai driverele instalate sau placa video or procesorul nu este bun. Nu te luat dupa Dacia500lastu si Wolf2305 ei nu au treaba cu pc.

| sltlp a răspuns:

Mda, deci cei mai multi de deasupra sunt paraleli de te sperie, cu ce tampenii spun. ma rog. In primul rand nVIDIA e un producator de componente, daca n-ai nVIDIA si ai radeon merge garantat. Dar si daca ai grafica integrata, si te joci joculete mai veche, atunci merge.

| ReusxD a răspuns:

Iti trebuie instalat Driverul placii tale video, intrii pe site official la NVDIA si acolo cauti dupa ce cerinte ai tu. Dupa care instalezi si iti merg jocurile, imi dai funda please.