| anonim_4396 a întrebat:

Folosesc aplicația „Where's my droid?" și am observat că are funcția de a găsi telefonul cu ajutorul GPS-ului dacă este activat. Ei bine, l-aș lăsa pornit dar nu știu dacă sunt taxat de rețeaua orange pentru acesta, dacă n-aș avea abonament n-ar mai fi o problemă însă mă tem de costul suplimentar laughing.
-

2 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Daca aplicatia foloseste gps-ul nu iti ia absolut nimic. nu te taxeaza... in schimb pleaca bateria.

| JustClaudiu a răspuns:

Din cate stiu eu nu.Stiu doar de traficul de date.Ala sa nu-l activezi--->Cost!(stiu din propria experienta).

In legatura cu GPS nu sunt 100% sigur.Cel mai sigur, intraba la Orange.