| anonim24 a întrebat:

Folosesc Mozilla si pana ieri cand scriam sa caut ceva pe internet raspunsurile mi se afisau in google.Dar de ieri mi se afiseaza in yahoo.Cum fac sa il schimb la loc?

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Deschizi o fereastra noua, intrii acolo sus la "tools" apoi dai "options" iar acolo unde scrie "home page" scrii "www.google.ro" si apoi dai "ok"
Bafta!

5 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

In Mozilla, click pe Optiuni -> Unelte (Tools) -> General si setezi acolo pagina implicita. Succes!

| zdrangoi a răspuns:

Te duci sus pe meniu :
unelte->optiuni->la pagina de start scrii http://www.google.ro/->ok si iti va porni cu google.

| pcuser a răspuns:

Uita-te aici cum sa faci cu googel http://www.youtube.com/watch?v=ull5nFCT8RI

| Mucuta_George_1968 a răspuns:

Tools-Option-General-(La home page)scrii:www.google.com(sau ro)-Ok si apoi vant din pupa pe googu

| Lucian2OOO a răspuns:

Eu folosesc Google Chrome de mult timp si nu am avut nici o problema cu el! Ti-l recomand