| calinbalaita a întrebat:

Foloseste cineva receiverul KAON NA 1000 HD de la RDS in strainatate? Sunt curios daca vedeti posturile HD.Eu locuiesc in Norvegia si am reusit sa imi instalez o antena de satelit, am semnal acceptabil 70-75% si vad toate posturile mai putin ProTV HD, Digisport 1 HD si Digisport 2 HD.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca receptionezi alte posturi HD, atunci trebuie sa corectezi manual si individual setarile acelor posturi.
Daca nu receptionezi nici un post HD, atunci trebuie sa umblii la setarile generale ale receiverului.
(detaliile de codificare le poti primi doar direct de la suportul Digi).