| Skarr a întrebat:

Foloseste cineva tv ca si monitor? Ma gandeam sa vand monitorul si sa imi iau un tv 4k. Stiti niste tvuri bune care merg folosite ca monitoare? Si poate daca sunt in pretul asta si tvuri cu freesync. Dar nu ma joc asa des nu-mi trebuie neaparat. Sa nu fie prea mari. 40-60 inch poate. Buget vreo 15-20 bete. Poate si un pic peste 20 bete. Stiu dezavantajele dar tot vreau un tv.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pc-ul merge splendid pe tv 4k mai ales dacă ai wireless la ambele!

| StefanChriss a răspuns:

Salut! Avand in vedere ca majoritatea, daca nu toate smartTV-urile au hdmi, poti lua orice tv iti place si sa-l conectezi la unitate prin cablu hdmi. Eu am folosit asa o perioada PC-ul, pana mi-am luat monitor.

| anonimg a răspuns:

Eu am un astfel de Samsung (TA350) care nu se mai fabrică. Este foarte bun pentru că nu mă dor ochii deloc.
De aceea îți recomand ca orice ai lua să iei unul care să aibă funcția aceasta și de monitor.
Pentru că și pe un tv poți vedea conținutul unui calculator; dar trebuie să stai mai departe de tv. Pe când la un monitor sau un monitor/tv poți sta mai aproape.