| Vasile_Ghiață_1983 a întrebat:

Fratiilor va rog din tot sufletul meu am un laptop medion akoya model e6239 sunt foarte disperat de 2 luni nu stie nimeni sa imi spuna cum sa dezactivez administrator password din bios nu pot seta deloc nici hdd nici cd rom nimic este automat setat pe bootare placa de retea dar nu merge pentru ca imi intra direct in bios autoamt, VA ROG DIN SUFLET AJUTATI-MAAAAAAAAAAAAAAAA
???????????????????????????????????????????????????????? ???????????????????????????????????????????????????????? ???????????????????????? nu stiu cum sa pun poza ca sa va atar despre ce e vorba mai clar va rog sa imi spuneti

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dul la servis sa il repare ăia care se pricep nu noi, noi nu stimmmmm

| bogdan324 a răspuns:

Baiatu' de sus te-a intrebat daca i-ai scos bateria aia ca de ceas, adica bateria bios-ului din interiorul laptop-ului, deci nu s-a referit la bateria aia mare a laptop-ului, l-ai desfacut si i-ai scos bateria aia mica sau nu? sa stim sigur care-i treaba

| Vasile_Ghiață_1983 explică (pentru bogdan324):

Da,sigur că i-am scos bateriile și nu merge deloc

| Vasile_Ghiață_1983 explică (pentru bogdan324):

Cum sa va dau poze că să puteți vedea despre ce e vb mai clar

| bogdan324 a răspuns (pentru Vasile_Ghiață_1983):

Poti pune pe imgur pozele si dupa postezi link-ul cu ele aici

| Vasile_Ghiață_1983 explică (pentru bogdan324):

Cum se face și ce e aia imgur?

| cristimihailov a răspuns:

Scoti ambele baterii?

| alin131 a răspuns:

Suna la nr acesta:

0765695729 si cere cu Cosmin.

E nr de la un service gsm si laptop care se pricep bine la reparat.
Daca nu te poate ajuta prin telefon, o sa trebuiasca sa mergi la ei (sector 6 drumul taberei zona hanul drumetului).

| xSega a răspuns:

Scoate-i bateria din el si apasă pe butonul de pornire, apoi desfa-l si scoatei acea baterie ca de ceas pentru 30 de secunde apoi pune-o la loc și parola o să dispară

| Vasile_Ghiață_1983 explică (pentru xSega):

Am făcut asta de 100 de ori nu merge