| TeRogLasama a întrebat:

Fratilor am o problema cu priza.A inceput sa bazaie.Pano-ul este vechi si are niste chestii care trebuie sa le insurubezi.Priza e la mine in camera si am un prelungitor in ea.Acolo bag Pc Tv Router Si telefonul la incarcat. Bazaie 5sec dupa se opreste dupa la fel.Tin sa mentionez Ca pc-ul meu a fost deschis toata ziua.Probabil s-a incins tare.

7 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

PERICOL DE INCENDIU! Cheama un electrician autorizat sa verifice instalatia electrica si sa remedieze defectiunile constatate!

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Nu mai speria bai omule copilul aiurea! Suna la un vecin sau cineva apropiat, te va ajut sigur. Firele gen Calculator Televizor sunt facute ca sa le tii pornite cat ai nevoie, nu au un interval de timp! Salut

| TeRogLasama explică (pentru GeorgianaDiaconu):

La ora asta nu ie nimeni.Dar am scos tot din priza am doar bec-ul aprins.Nu se mai aude zgomot-ul.Mie destul de frica sa le bag in priza.

| TeRogLasama explică (pentru GeorgianaDiaconu):

Din fericire mai am o priza cu 2 locuri de.bagat.acum nu bazaie.Dar cand bag router-ul asta face un bazait mic care se aude din prelungitor.Asta ce mai e? Si mai sunt pericole? Si priza asta are un fell de support ca trebuie sa impping tare sa se. duca in jos alea sa intre piciorusele stecherului.

| TeRogLasama explică:

Mai am o priza in camera cu doua locuri.Am bagat un alt prelungitor ca celalt aproape s-a ars. Aceasta priza are niste suporturi.un fel de cauciuc tare ai trebuie sa imiping mai tare sa imtre stecherul.Dar acum cand bag router-ul in priza incepe sa faca un bazait mic.Dar. dupa ce il scot inceteaza.Pot patii ceva acum?

| GeorgianaDiaconu a răspuns (pentru TeRogLasama):

Nu cred ca poti pati nimic, stai linistit. Nu poate exploda si nici nu ia foc. Poate a obosit, nu il mai baga pana nu mai scoate acel zgomot.

| TeRogLasama explică:

Am rezolvat.Am Aruncat Celalalt Prelungitor Ars.Am Pus Altu'.Da acum s-a rezolvat ba chiar mam si jucat pe pc