| anonim_4396 a întrebat:

FreeBSD merita instalat? E prea greu pentru mine?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am mai discutat despre asta. Este ca Linux si Ubuntu cu mici diferente. Poate ca ar fi bine sa incerci intai si apoi sa pui intrebari. Eu asa am facu. Oricum, mai usor este de lucrat cu Linux sau Ubuntu decat cu FreeBSD.

| Claudiu1905 a răspuns:

Cauta Linux Mint daca vrei o alternativa simpla la Windows. Doar ca nu o sa ai jocuri video care sunt facute de obicei pentru Windows si merg doar pe Windows.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Claudiu1905):

Linux mint are vulnerabilitati, nu stiai?

| Claudiu1905 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiam dar e posibil, eu nu sunt foarte preocupat de protectia datelor ci mai mult de protejarea componentelor de hardware unde s-a dovedit infailibil. Nu te poti astepta de la un sistem freeware sa-ti protejeze datele.