| Alexandrumrz a întrebat:

Funda am o placa de baza Asus m2v-mx se. o vezi aici : http://www.asus.com/us/Motherboards/M2VMX_SE/ si vreau sa ii fac o adaptare de bios prin award bios flash utility dar nu stiu cum sa fac pc sa boot-eze din stick sau in dos mode. help! multumesc anticipat

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Ca sa bootezi de pe stick intra in BIOS si schimba la Boot pe USB Device sau Removable Device ca fiind optiunea primara.
Pentru a intra in BIOS (restarteaza calculatorul) in functie de diferitele placi de baza se intra apasand una din tastele: Dell/Delete, F2 sau F10, in cazul in care nu esti sigur poti sa le apesi si pe toate o data.