| Larsette a întrebat:

FUNDA! Am o problema, nu stiu ce se intampla la Microsoft Word. De exemplu, daca am scris un titlu si l-am centrat, cand dau alinierea stanga, se duce si titlul la stanga, sau tot ce am scris se modifica. Nu stiu la ce setari sa umblu. Ma enerveaza maxim, am patit sa scriu pagini intregi, si sa trebuiasca sa fac o astfel de modificare si sa se strice tot documentul. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| SorinelF86 a răspuns:

Uite aici cum se formateaza o pagina, poate te ajuta https://www.youtube.com/watch?v=S1LmtvFUAUw

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Selectezi numai titlul si da aliniere pe centru si apoi salvezi.

| Divy a răspuns:

Deci scrii titlul îl centrezi, apoi dai ENTER şi centrezi la stânga asta e vababil în word 2007.
Sper că te-a ajutat, dacă nu te rog să îmi spui.

| ionutandrei2003 a răspuns:

Pai cand dai alinierea la stanga ai grija sa nu selectezi si titlul?

| Larsette explică (pentru ionutandrei2003):

Exact asta vreau sa spun... ca nu selectez titlul, nu selectez nimic. Pur si simplu dau enter la rand nou, si cand dau aliniere stanga, se duce si titlul.

| Salontanul a răspuns (pentru Larsette):

Tocmai asta-i problema. Trebuie sa selectezi doar ce vrei sa aliniezi apoi dai alinierea.