| spOOki96 a întrebat:

Funda! Am rezolutia la ecran 800x600 pe un monitor Generic PnP monitor, avand windows 7. De ce nu pot schimba aceasta rezolutie facand ca imaginea sa devina mai mica? Va rog ajutati-ma!happy

2 răspunsuri:
| CupY a răspuns:

Rezoluția e strâns legată de placa grafică. Cel mai probabil nu ți-ai instalat-o. Instalează și rezolvi problema.

| baiatfin a răspuns:

Din butoanele de la monitor setezi : blue 90, red 100, green 90 v-position 61 h -position 17 clock 50 brightness 50 phaase 17 contrast 50