| lucianmarzenco a întrebat:

Funda am un laptop compaq prresario cq71 si are o problema cu camera web, dupa ce l-am desfacu ca sa il curat de praf camera nu mai functioneaza, nici o camera nu este detectata, dupa ce am observat eroarea asta l-am desfacut iar de inca 2 ori, a 3 a oara am desfacut si monitorul si nu era nimic in neregula, toate cablurile la locul lor, ca sistem de operare am windows 7 ultimate, si mentionez ca are 4 cabluri : 1 pentru microfon, 2 pentru WIFI si unul pentru imagine si web cam, firul camerei web "intra" in cablul pentru imagine, nu apare nici un driver instalat. ce sa ii fac?

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Incearca sa-ti reinstalezi driverul sa vezi daca are vreun efect:
http://h10025.www1.hp.com/......reCategory

| Andrei7520152 a răspuns:

Reinstalezi driver-ul.

Am un compaq presario cq60 si driverele pentru camera web (XP SP3). Spune daca ai nevoie si caut numele fisierului cu driverele respective

| lucianmarzenco explică (pentru Andrei7520152):

Daca poti sa ma ajuti e ok

| Andrei7520152 a răspuns:

Aici ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp35001-35500/sp35414.exe

Nu stiu ce webcam foloseste acel laptop.

vezi mai intai daca detecteaza ceva in Device Manager

Primul link de mai sus e mai complet, cred