| Durbaca_Alex_1998 a întrebat:

Funda! Buna TPU, Am si eu o problema cu placa mea video este un gtx 750 ti oc de la msi si in cs go nu urca mai sus de 400 de mhz in jocuri ca gta v sau watch dogs urca pana la 1200 dar in cs :go doar pana la 400 ceea ce se vede in framerate. Am incercat sa o overclockez dar nimic placa sta tot la 400 mhz. Am dat pe control panel si am dat la maxima performanta si la setaruile nVIDIA tot la prefers maximum performance.
Ce sa mai fac ca nu mai stiu.

2 răspunsuri:
| AdrianPanaintescu a răspuns:

Poate are jocul ceva.

| sltlp a răspuns:

Pai si care e problema? Ea ajusteaza frecventa in mod automat in functie de cat cere jocul. Csgo e un joc slabut, nu trebuie prea multa "Forta" pentru a scote 60 cadre. Pe cand in gta e altceva.