| compcris00 a întrebat:

Funda.Cind pun alt windows si il sterg pe primul,informatia de pe discul d nu se sterge,da? Niciodata ce na-s face cind insalez,reinstalez, informatia de pe acest disc nu se va sterge?

Răspuns Câştigător
| valentin75 a răspuns:

Salut! Daca ai o partitionare de genul/ C si D, in C ai sistemul de operare si-l poti formata, trebuie sa ai putina atentie sa nu formatezi si partitia D. Nu se sterge nimic de pe D, daca nu-l formatezi, indiferent de ce sistem de operare vrei sa instalezi! Redimensionarea partitiilor o poti face mai tarziu, dupa instalarea sistemului de operare! La formatarea partitiei C nu modifici partitia, formatezi aceeasi dimensiune (cea care era de la vechiul sistem).

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| teo1973 a răspuns:

Daca nu instalezi pe partitia D nu are cum sa se stearga. Sfat, formatezi partitia C si instalezi OS-ul nou, bafta!

| creeperman20 a răspuns:

Pe partitia D nu pierzi nimic, pentru ca de aia i se zice Local Diskul De Siguranta(pentru. ca pe el poti sa iti salvezi ce ai pe C daca iti schimbi Windowsul sau ti-l reinstalezi, asta pentru ca pe local disk C este intalat Windowsul, Deci ALL IS OVER if u REINSTALL THE WINDOWS!)
HOPE I HELPED U!