| treipuncte a întrebat:

Funda! Deci am un telefon Samsung Galaxy mini de la Orange cumparat. Si i-am spart displayu. Faza e ca mai am garantia la telefon. Poate Orange-ul sa mi-l trimita in service? sa folosesc garantia? Ofer

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Nu prea ai nici o sansa sa ti-l faca pe garantie pentru ca display-ul s-a spart din cauza ta.

2 răspunsuri:
| dyonline88 a răspuns:

Nu cred ca ti-l trimite ca este dauna cauzata de tine.ei iti repara telefonul daca ceva nu merge din cauza fabricatiei.

| figarro a răspuns:

Daca ai cumparat asigurare pentru telefon de la Orange e foarte probabil sa fii acoperit. Altfel va trebui sa platesti contravaloarea reparatiei, dar pastrezi astfel valabil garantia la Orange. S-ar putea insa sa fie mai ieftin sa il repari la un service 'de cartier'