| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA eu si inca 9 colegi de clasa am cumparat un modem wifi portabil dar are limita de 10 deviceuri conectate. Putem folosi un wifi repeater de pe aliexpress pentru a conecta alti 10 colegi la wifi? Cum functioneaza acesta?

2 răspunsuri:
| WxRo a răspuns:

Ce model de modem wifi portabil?

Puteti folosi un wifi repeater. Acesta se conecteaza wifi la routerul portabil si extinde atata aria de acoperire cat si numarul de utilizatori. Este insa posibil sa existe un firmware care sa marerasca numarul de utilizatori direct pentru router.

| Mejdej a răspuns:

Probabil va merge dar si traficul va scadea pentru 20 de oameni care acceseaza netul.