| Wyorel a întrebat:

FUNDA! Hey TPU! Am luat de la cineva un windows xp si vreau sa-l instalez dar atunci cand dau pe cd imi apare imaginea si mi se deschide cu nero 7.Stiu ca instalarea incepe atunci cand dai restart la pc dar cum fac sa intru in ea pentru ca nu imi apare? Se deschide iar pc-ul normal. Windows-ul este bun pentru ca si persoana de la care l-am luat il foloseste.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Intri in BIOS la PC cu una din tastele (f1, f2, del, esc, f10). Le apesi imediat ce calculatorul porneste. Incerci pana reusesti. Setezi la meniul de boot ordinea dupa care sa booteze calculatorul:
1. first boot device-CD\DVD
2. second boot device-HDD
Save and Exit.
Bagi CD-ul, Restart si o sa-ti apara o propozitie ca:
"press any key from boot CD\DVD..."
apesi orice tasta si incepe instalarea sistemului.