| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA Nu functioneaza masina de spalat sad
Ieri am umblat la calburi si a mers. Azi iar nu se porneste. Setez modul, apas start, se incuie usa si sta asa pe pauza.
Stie cineva cauza?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai apasa inca o data pe pauză.

| baru a răspuns:

Daca este masina cu uscator, trebuie sa desfaci pusonul de golire al apei, care este in partea de jos in fata. Dupa care repornesti!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cheamă pe cineva specializat sa o repare, un service de reparatii masini de spălat, si i ti da si garantie.

| untu a răspuns:

Ia sa vedem! Nu ai precizat marca masinii de spalat automat! Poate nu porneste, pana nu dai drumul la robinet din teava sa ajunga la masina de spalat!

| MadHOuse a răspuns:

A fost activat automat modul de protecţie a maşinii de spălat din cauza unei
probleme de alimentare (tensiune, presiunea apei etc.). >>> Apăsaţi timp de 3
secunde butonul Pornire / Pauză / Anulare pentru a reveni la setările din fabrică.

| Alecsia007 a răspuns:

Poate de la depunerea de calcar

| valy01 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa intrebi la un service de electrocasnice, ei stiu mai bine.